Milwaukee M18 FUEL 34deg Framing Nailer Bare Tool M18FFN-0C
Photo is representative
Product Information
Stock Code M18FFN-0C
GTIN
Stock status: 1 in stock
priced individually
Gross price
Same day dispatch
Mon‐Fri · Subject to order volume
Free delivery available 30 day returns
  • Nail diameter: 2.8–3.3mm, length 50–90mm
  • Collation angle: 30–34deg, magazine capacity: 51 nails
  • Up to 700 nails per charge on a 5.0Ah pack
  • Tool-free depth adjustment, LED work light, jam-clear access
  • Sound pressure level: 90.1 dB(A) — hearing protection required
Specifications
Voltage
18V (M18)
Collation Angle
30 - 34°
Nail Diameter
2.8 - 3.3mm
Nail Length
50 - 90mm